Skip to content

O nás

Společnost Avalon byla založena v roce 1995 jako projekční kancelář slaboproudých systémů. Díky specializaci na projekty EPS jsme se stali distributory následujících systémů.

První a dlouhodobě výhradní spolupráci jsme uzavřeli se společností MENVIER (nyní EATON). Dnes je naším nejsilnějším dodavatelem Protec Fire Detecton, PLC, největší britský výrobce elektrické požární signalizace s šedesátiletou tradicí. Průběžně vyhledáváme po celém světě to nejlepší v oblasti požární bezpečnosti, což nás dovedlo k uzavření exkluzivní spolupráce s několika mezinárodními značkami. Příkladem může být nasávací systém s unikátní detekční komorou, patentovaná technologie Protec Cirrus, nebo lineární teplotní detekce – systém PROTECTOWIRE. Díky vlastnímu vývoji jsme lokalizovali systémy v ČR a SR a zaintegrovali prvky jako je OPPO, klíčový trezor a ZDP.

Udržitelnost a společenská zodpovědnost
Na projektech, kde je požadována certifikace udržitelnosti budov BREEAM dodáváme naše systémy v úrovni “Outstanding”. Jako dodavatel skupiny Volkswagen splňujeme požadavky dle Sustainabilty Rating (S-Rating).

Co všechno vám může Avalon nabídnout?

Distribuce požárně bezpečnostních technologií:

  • Systémy EPS PROTEC, C-TEC, EATON
  • Lineární teplotní detekce PROTECTOWIRE
  • Nasávací detekční systémy PROTEC
  • Nouzový zvukový systém ASL, Ambient, RCF
  • Komerční ozvučení RCF

  • Pro výše uvedené technologie máme kompletní certifikaci dle naší platné legislativy a jsme jejich výhradním distributorem a zástupcem pro Českou a Slovenskou republiku.

Projekce slaboproudých technologií:

Máme silný tým proškolených a zkušených projektantů. Projekty dodáváme v nejvyšších standardech, pro některé stavby ve 3D (BIM).

Technická podpora a servis:

Máme tým techniků s širokou znalostí slaboproudých technologií. Pro provádění kontrol provozuschopnosti mají naši technici odbornou způsobilost v PO. Poskytujeme plnou podporu při montáži, oživení a servisu slaboproudých technologií a provádíme školení na všechny námi dodávané systémy.

Zákazníkům nabízíme nejen zajímavé produkty, ale zejména řešení celého problému v oblasti požární bezpečnosti od vypracování studie a projektu až po vydání protokolů na namontované zařízení a proškolení obsluhy.

Máme certifikaci kvality ČSN EN ISO 9001:2015.

Kontaktujte nás a my vám rádi poskytneme bezplatnou konzultaci.